Światło LED (Light Emitting Diode) dostarcza zoptymalizowane światło o określonej długości fali, aby stymulować tworzenie kolagenu i elastyny, eliminować kolagenazę (enzym odpowiedzialny za starzenie), zwiększać przepływ krwi i uzyskać odmłodzony, promienny i zdrowy wygląd.

Czerwone światło LED

Światło czerwone działa przeciwzmarszczkowo i odmładzająco na skórę. Podczerwień wykorzystuje długie fale, aktywując regenerację komórek, fibroblasty oraz stymulując tworzenie kolagenu i elastyny. W rezultacie pomaga znacznie zmniejszyć zmarszczki i drobne linie, zamyka duże pory, i spowalnia starzenie się skóry.

Niebieskie światło LED

Niebieskie światło działa jak silna kuracja przeciwtrądzikowa, działając na wypryski, zaczynając od pierwotnej przyczyny: bakterii powodujących trądzik. Niebieska długość fali ma zdolność przenikania przez skórę i wytwarzania rodnikowego tlenu, który niszczy bakterie Propionibacterium Acnes.

Fioletowe światło LED

Połączenie światła czerwonego i niebieskiego tworzy fioletowe światło, które pomaga eliminować toksyny, zmniejsza stany zapalne oraz poprawia gojenie i krążenie krwi. W rezultacie światło fioletowe jest wysoce zalecane po agresywnych i inwazyjnych zabiegach, ponieważ znacznie zmniejsza stany zapalne i ślady. Wspomaga również gojenie się ran i zmniejsza widoczne trądzik i ślady potrądzikowe.

Żółte światło LED

Żółte światło pobudza krążenie limfatyczne, poprawia dotlenienie komórek i sprzyja układowi odpornościowemu. Dzięki temu pomaga redukować zaczerwienienia i podrażnienia, reguluje wrażliwą skórę oraz zwiększa świetlistość i miękkość skóry. Żółte światło stymuluje również układ nerwowy, poprawiając napięcie mięśni i tkanek. Dzięki temu działa silnie ujędrniająco i napinająco na skórę.

Zielone światło LED

Zielone światło pomaga kontrolować przebarwienia skóry i ma wielką moc regeneracyjną składników odżywczych skóry zniszczonej przez słońce i wiek. Zielone światło działa na melanocyty, komórki tworzące melaninę w wewnętrznej części naskórka, hamując produkcję nadmiaru melaniny. Dzięki temu pomaga eliminować ciemne plamy na skórze i jest bardzo korzystny dla osób cierpiących na przebarwienia, ostudę i bielactwo. Ciemne blizny są rozjaśnione, koloryt skóry wyrównany, a zmarszczki mimiczne zredukowane.