Mezoterapia mikroigłowa to niechirurgiczna metoda rewitalizacji skóry i stymulacji jej naturalnych zdolności regeneracyjnych, jest to zabieg o szerokim spektrum działania.

Nakłucia mikroigieł pobudzają aktywność fibroblastów, przez co dochodzi do produkcji kolagenu i elastyny, dodatkowo mikrourazy stymulują receptory skóry do intensywnych procesów naprawczych. Dzięki zastosowaniu unikalnej technologii, podczas zabiegu, tworzą się setki mikrokanalików, co pozwala na dostarczenie skoncentrowanych składników aktywnych z pominięciem bariery naskórka. Podczas mezoterapii mikroigłowej stworzone zostają koktajle ze składnikami aktywnymi indywidualnie dopasowanymi do potrzeb skóry dla wzmocnionego, ukierunkowanego zabiegu, tak aby efekty były maksymalne.

Dla okolic oczu: w pierwszym etapie następuje oczyszczanie i delikatne złuszczanie skóry w efekcie czego usunięte zostają zanieczyszczenia, a skóra jest dotleniona i pobudzona do samoregeneracji. Następnie wykorzystuje się działanie mezoterapii mikroigłowej, które zwiększa produkcję elastyny i kolagenu.

Efekty mezoterapii mikroigłowej okolic oczu:

 

zagęszczenie, napięcie i ujędrnienie skóry,

redukcja cieni, zmarszczek i linii,

wyrównanie kolorytu, zmniejszenie widoczności naczynek,

rewitalizacja, głębokie nawilżenie i nawodnienie,

odmłodzenie spojrzenia.

Dla twarzy, szyi i dekoltu: można zastosować terapie łączone, które mają na celu spotęgować efekty.  Zabieg może zostać rozszerzony o terapie enzymami, peeling chemiczny (kwas), peeling mechaniczny (dopasowany do potrzeb skóry).

Efekty mezoterapii mikroigłowej twarzy, szyi, dekoltu:

 

redukcja linii, zmarszczek i wiotkości skóry,

biorewitalizacja, odżywienie, wygładzenie struktury skóry,

zniwelowanie przebarwień, blizn i obkurczenie naczyń krwionośnych,

ujędrnienie, uelastycznienie i zagęszczenie skóry,

wyrównanie kolorytu, rozświetlenie i nadanie blasku.

Dla skóry głowy: terapia stymuluje krążenie i rewitalizuje cebulki co powoduje odrastanie włosów, zwiększenie ich gęstości i grubości. Celem jest hamowanie wypadania włosów, przyspieszenie wzrost nowych, rewitalizacja owłosionej skóry głowy, przywrócenie naturalnej równowagi fizjologicznej skóry, mieszków włosowych i gruczołów, wzmocnienie, odżywienie i nawilżenie.

Efekty mezoterapii mikroigłowej skóry głowy:

 

zwiększenie gęstości i grubości włosów,

zahamowanie wypadania włosów,

stymulowanie komórek włosów do wzrostu.

Zabieg można wykonać na całe ciało (skóra głowy, okolice oczu, twarz, szyja, dekolt, dłonie, kolana, rozstępy, blizny, usta), w zależności od problemu.

 

Do każdego zabiegu wykorzystywane są jednorazowe sterylnie zapakowane igły.

Zabieg dedykowany jest dla Kobiet i Mężczyzn, może być wykonywany cały rok. Należy stosować wysoki filtr ochronny SPF UVB/ UVA.

Wskazania:

 

skóra podrażniona, sucha i szorstka,

skóra odwodniona,

skóra niedotleniona z zanieczyszczeniami,

skóra problemowa, trądzikowa, nadmierne wydzielanie sebum,

skóra naczyniowa, trądzik różowaty, napadowy rumień,

przebarwienia posłoneczne i starcze, nierówny koloryt skóry,

utrata jędrności i elastyczności, wiotkość skóry,

zmarszczki, linie, bruzdy,

problemy okolicy oczu,

wypadanie włosów, słabe włosy i łysienie,

blizny i rozstępy,

ogólny zły stan skóry.

Przeciwwskazania:

 

ciąża i karmienie piersią;

choroby nowotworowe;

choroby autoimmunologiczne;

cukrzyca i inne choroby metaboliczne;

choroby krwi;

infekcje skóry.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o mezoterapii mikroigłowej:

 

Podczas zabiegu na skórze zostaną wykonane mikronakłucia, dzięki którym substancje aktywne zawarte w preparatach trafiają bezpośrednio w obszary żywych warstw naskórka, pomijając barierę ochronną. Nakłuwanie naskórka jest kontrolowane i regulowane w zależności od odczuć i potrzeb.

Do 72h skóra jest zaczerwieniona/ zaróżowiona. Od 3 do 10 dnia może nastąpić złuszczanie się naskórka.

Pierwsze efekty widać po okresie złuszczania i utrzymują się on od 3 do 6 miesięcy- wszystko zależy od indywidualnych preferencji organizmu.

Całkowita regeneracja skóry trwa kilka tygodni ze względu na przebudowę struktury kolagenowej. Najlepsze efekty osiągane są przy serii 3- 5 zabiegów w odstępach co 4- 6 tygodni, a następnie, co 3 miesiące. Dla każdego wieku, typu skóry i stylu życia są różne zalecenia zabiegowe.

mezoterapia, mezoterapia mikroiglowa, mikroiglowa, hull, kingston upon hull, kosmetyczka, kosmetolog, zabieg, zabiegi, anty aging, kosmetologia, medycyna estetyczna.