Peeling kawitacyjny to metoda bezbolesnego i głębokiego złuszczania skóry dedykowana nawet dla najbardziej wrażliwych cer, także naczyniowych. Peeling pozwala skutecznie usunąć martwe komórki naskórka, dokładnie oczyszczając skórę i hamując rozmnażanie się bakterii na jej powierzchni.

Efekty:

głębokie oczyszczenie skóry,

uzykanie promiennej, zdrowej, rozświetlonej skóry,

odżywienie,

dotlenia, odmładza i nawilża,

pobudzenie krążenia krwi,

dokładne usunięcie martwego naskórka,

ujędrnienie skóry.

Kawitacja usprawnia przepływ krwi i limfy, zapewniając skórze dotlenienie i pobudzając komórki do naturalnej odbudowy i regeneracji

Zabieg ten wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe, które przy kontakcie z wilgotną skórą wywołują efekt kawitacji. Polega ona na zamianie fazy ciekłej w fazę gazową pod wpływem zmniejszenia ciśnienia. Woda na skórze tworzy mikroskopijne pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem, które wskutek działania fal ultradźwiękowych gwałtownie pękają, prowadząc do rozbicia martwych komórek naskórka i odsłonięcia młodszej warstwy skóry pozbawionej zanieczyszczeń i zaskórników. 

Dzięki złuszczeniu martwego naskórka skóra łatwiej wchłania substancje aktywne. Podczas zabiegu dzięki wibracjom ultradźwiękowym, wykonywany jest też mikromasaż skóry, który poprawia jej dotlenienie i mikrokrążenie, pobudza produkcję kolagenu i stymuluje metabolizm komórek.